Zdokonalení se v jazyce díky čtení

Číst knihy je velmi populární aktivitou, a my jsme rádi, že to můžeme potvrdit i u mladé generace studentů. Není ojedinělé, že naši studenti navštěvující pomaturitní studium jazyků na naší škole sedí ve chvílích volna na chodbách naší žluté jazykovky a listují knížkami.
Možná je to díky naší skromné školní knihovničce, možná díky lektorům, kteří dobře vědí, že je to právě čtení, díky kterému se studenti mohou v jazyce posunout o velký kus dál.
Ať tak či tak, činí nám to velkou radost. My všichni u PELICANa jsme totiž vášniví čtenáři!

skola1

A co víc, ať už naši studenti navštěvují klasické kurzy angličtiny nebo třeba méně tradiční kurzy vietnamštiny, jsme přesvědčeni o tom, že čtení oběma skupinám může studium daného jazyka výrazně usnadnit.
Jaké jsou však, kromě tradičních knih, možnosti zdrojů čtení a procvičení si tak cílového jazyka? Právě na to jsme se rozhodli zaměřit v dnešním článku. Navštěvuješ firemní kurzy angličtiny nebo trénuješ italštinu na letošní letní dovolenou? Tady je pár tipů na čtení, které Ti pomohou v jazyce brzo zazářit!

Zpravodajství online

Je velmi cenným a snadno dostupným zdrojem, díky kterému se dostaneš ke skutečně užívanému jazyku. Co si budeme povídat, texty v jazykových učebnicích mohou být občas až příliš stylizované. Co může být více skutečné než zprávy z aktuálního dění?
Výhoda online čtení je, že si aplikaci daného periodika či zpravodajství můžeš stáhnout přímo do svého telefonu, což právě rádi a často využívají právě mladá generace navštěvující pomaturitní studium angličtiny a němčiny na naší škole.
Jedinou nevýhodou může být zdlouhavé vyhledávání zpravodajství, které bude vyhovovat Tvé jazykové úrovni. Nicméně, my si myslíme, že i tato část je přece součástí zábavy! Dalšími velkými výhodami je již zmíněná aktuálnost a „přenosnost“. Nikdy nebylo snazší učit se jazyky!

jazykove-kurzy

Noviny a časopisy

A od technologií zpět ke klasické tištěné podobě. Proč, ptáš se? Ze stejného důvodu, z jakého rádi čteme knížky nebo se učíme z učebnic.
Někteří studenti zkrátka mají rádi barevné popisovače, podtrhávání, vpisování si poznámek a komentování slovíček, které třeba ještě neznají. Právě pro tyto účely jsou tištěná periodika skvělým pomocníkem.
Není tak bolestivé čmárat do nich, jako v případě knih. Mnohdy taky nejsou vůbec nákladné!
Když se nad tím zamyslíš, je vlastně celkem snadné sehnat tištěné dokumenty v cílovém jazyce, které jsou zcela zdarma, zejména tedy v našich končinách, pokud studuješ kurzy češtiny pro cizince, máš vyhráno!
A jestliže studuješ méně obvyklý jazyk, doporučujeme mrknout na nabídku knihoven. Třeba ty brněnské nabízí i noviny či časopisy třeba v urdštině či čínštině! Konec výmluvám, studovat může každý!

Komiksy

Byl by hřích alespoň okrajově nezmínit taky náš vůbec nejoblíbenější zdroj, kterým není nic jiného než komiksy. Ptáš se, proč jsou pro výuku jazyka ideální? Díky jednoduchosti textů a díky obrázkům!
Ty Tě dostanou do kontextu tak rychle, že ani nebudeš mít čas přemýšlet nad tím, že něčemu nerozumíš. Skvělý start!
Jaké čtecí zdroje pro výuku jazyka používáš nejraději Ty? Patříš mezi odvážlivce a vrhl ses rovnou na knihu? Jestli pořád tápeš a potřebuješ radu, neváhej se na nás obrátit. Jsme žlutá Jazykovka v centru Brna budeme se těšit na viděnou (i na počtenou!).
Tvůj PELICAN


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup