Nejmodernější bojové plavidlo

Je to tak trochu zvláštní situace. Představitelé téměř všech zemí světa jednají o uzavření trvalého míru, a přitom se stále zbrojí. Jednou z těchto zemí je samozřejmě i Amerika. Americká firma General Dynamics přispěla před několika lety na vyzbrojení světa svou nejmodernější válečnou lodí. Loď dostala jméno USS Independence LCS 2 a její vývoj stál v přepočtu neuvěřitelných patnáct miliard korun. Loď je dlouhá necelých sto třicet metrů a široká přes třicet metrů. Na to, jaký je to kolos, je docela rychlá. Dokáže plout rychlostí až jedenaosmdesát kilometrů za hodinu.
·        Tato loď ale není určená pro přímý boj.
·         Jejím úkolem je spíše výzvědná činnost a hlídkování.
válečná loď

Na lodi přistávají i vrtulníky

Pokud bychom se na loď podívali z ptačí perspektivy, mohlo by se nám zdát, že je spíše určená pro naprosto mírové účely. Její paluba je totiž pomalovaná jako fotbalové hřiště. Není to ale z důvodu zabavení nudících se vojáků na nějaké nezáživné misi.
–         Terč uprostřed a bílé lajny kolem jsou určené pro lepší orientaci přistávajících vrtulníků.
Stavba celé lodi trvala čtyři roky. Započalo se s ní roku 2006 a v dubnu roku 2010 mohla vyplout vstříc svému poslání. Loď má jeden hlavní trup a dva postranní plováky. Takový typ lodi se označuje jako trimaran.
·        Jelikož nemá příliš hluboký ponor, může se používat i pro válečné operace na mělčinách.
·        Proto se počítá mezi pobřežní bojová plavidla.
válečná loď turecko
S KAŽDÝM MÍSTEM SE POČÍTÁ
Ačkoliv je loď opravdu obrovská, místa pro posádku jsou přesně vypočítaná. Na palubě slouží čtyřicet stálých vojáků a dále se tu nachází dalších pětatřicet míst pro účastníky zvláštních misí. Ve svých útrobách skrývá USS Independence LCS 2 sklady, ve kterých jsou uložené náklady raket. Kromě nich jsou tu i supermoderní vyhledávací a komunikační systémy, bez kterých se dnes žádná válečná operace neobejde.

Posted in Nezařazené