Byt nebo dům?

V dnešním článku se budeme zabývat otázkou, zda je lepší pronájem bytu nebo dům na hypotéku.  Když se rozhodujete, zda zvolit k bydlení dům na hypotéku nebo pronájem bytu, narazíte u obou dvou variant na mnoho výhod i nevýhod, které je potřeba zvážit a důkladně se nad nimi zamyslet.
Jednou z největších výhod bytu je bezpochybně fakt, že s bytem není tolik práce jako s domem- například  když se rozbije třeba bojler, většinou ho musí vyměnit majitel bytu (což musí být uvedeno v nájemní smlouvě). Byt je většinou menší než barák, takže mladému člověku, který pravděpodobně stále studuje, méně prostoru bohatě stačí. Další velkou výhodou je bezpochybně fakt, že i když člověk bydlí sám, jsou okolo něj lidi- například když se stane úraz, člověk má okolo sebe další lidi, na které se může obrátit a podobně.
silnice po dešti.jpg
Hodně bytů bývá velice drahých a finančně nedostupných, takže musí člověk pečlivě hledat, aby našel výhodnou nabídku. Bohužel výhodných nabídek je málo a poptávka po nich je vysoká, takže je hledání většinou na delší dobu.
Jednou z největších výhod baráku je mnohem více prostoru, než je v bytě. Další výhodou baráku na hypotéku by bylo to, že bychom investovali peníze do majetku, který bude v budoucnu náš.  Většinou je u baráku i zahrada, s niž je spojena práce, na kterou nemají mladí lidé (studenti) většinou potřebný čas.
moderní  mrakodrapy.jpg
Myslím si, že je ideální tato varianta: pro mladého člověka, který se osamostatňuje, je podle mého názoru lepší možností byt (a to jak z finanční stránky, tak ze stránky časové náročnosti údržby a péče). Pro staršího člověka, který se chce například usadit, je vhodnější barák se zahrádkou, u kterého můžou v poklidu a spokojeně vyrůstat děti a vlastnit třeba domácího mazlíčka- psa, který si bude na zahradě hrát s dětmi. Matka na mateřské dovolené má více času na péči o zahrádku a úklid, než pracující student.

Posted in Nezařazené