Jak si pomoci od nachlazení?


Nachlazení je velmi nepříjemná věc, ale můžeme mít sebelepší imunitu, a alespoň jednou ročně se nevyhne žádnému z nás. Typické období pro nachlazení je podzim a zima, kdy teploty najednou strmě klesají a tělo se musí vyrovnávat se změnami teplot, jak přecházíme mezi venkovním a vnitřním prostředí. Nachlazení se samozřejmě toužíme co nejdříve zbavit, jelikož neustálý kašel, rýma a bolest v krku jsou více než obtěžující. Jak urychlit naše uzdravení?

Hydratace

Hydratace je pro nás důležitá vždy, ale ještě více, pokud bojujeme s nějakou nemocí. I u obyčejného nachlazení může správná hydratace výrazně dopomoci k tomu, abychom se rychleji uzdravili. Během tohoto období se vyhněte alkoholu a slazeným limonádám. Omezte i kávu. Tyto nápoej vás spíše dehydratují. Naopak popíjejte čistou vodu, různé čaje, například zázvorový nebo průduškový čaj, či si dopřejte silný, horký vývar.

zázvorový čaj

Slaná voda

Pokud máte potíže s bolestmi v krku a cítíte, že máte krk i oteklý, skvělým způsobem na zmírnění bolesti a otoku je kloktání slané vody. Ano, není to nic příjemného, ale skutečně to zabírá. Ve sklenici teplé vody rozpusťte jednu čajovou lžičku soli a směs poté vykloktejte. Pozor, rozhodně ji nepolykejte. Není to sice nebezpečné v malém množství, ale mohli byste si přivodit nevolnost.

nachlazení

Léky

S nachlazením většinou hned neběžíme k lékaři, ale i tak se nemusíme vyhýbat lékům, které nám pomohou. V lékárně je na nachlazení spousta volně prodejných léků, na bolest, horečku, suchý kašel, vlhký kašel i na bolest v krku.

Odpočívejte

Každá nemoc nám dává najevo, že je naše tělo unavené a potřebuje si dobít baterky. Aby vaše imunita po odeznění nemoci zase správně fungovala, je nutné dostatečně odpočívat. V těchto dnech se více než kdy jindy zaměřte na zdravý a dlouhý spánek a pokud možno vynechte těžké fyzické aktivity.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup