Exotické prázdniny

Jedním z míst, které je jako stvořené k prožití exotických prázdnin, je Marsá Alam. Název kterého se dá přeložit Horský přístav. Velkou výhodou, kterou ocení především rodiče v doprovodu svých dětí, je mezinárodní letiště, které usnadňuje a především urychluje přepravu na zvolené místo. Marsá Alam leží u břehů Rudého moře. S množstvím korálových útesů, které skýtají množství aktivit. Především pro milovníky potápění je toto místo rájem. A to nejen pro rodiče. I děti se tu pod odborným vedením základy šnorchlování naučí. Blízkostí Obratníku Raka je téměř zaručeno, že teplé počasí tu panuje během celého roku.

Marsá Alam

A tak, pokud se vydáte s dětmi v únoru či březnu strávit jarní prázdniny na tomto místě, bude určitě příznivé. S teplotou vody okolo dvaceti pěti stupňů. Ideální podmínky tu panují i pro nadšence windsurfingu. Povětrnostní podmínky usnadňují i první pokusy jízdy na mořských vlnách dětem. V době jarních prázdnin je cesta do exotických krajin, oproti pobytům během hlavní sezóny, finančně dostupnější. Cena bývá až o padesát procent nižší. Což umožňuje během pobytu využít i mnohé nabídky k návštěvám historických památek v okolí. A je jich opravdu hodně. Svoji polohou je Marsá Alam výchozím bodem při cestování do Horního Egypta. K místu bohů se podél řeky Nil dostanete do chrámů Luxoru a Karnaku. Nebo do Údolí králů. Které je nevětším muzeem pod širým nebem na světě. To, že je možné na otevřeném moři potkat delfíny, je snad největším lákadlem.

Na pláži

A to nejen pro děti, ale i pro dospělé. Naprosto jedinečným místem je Delfinárium Makadi Bay, kde každodenně probíhá show, ve kterém vystupují jak delfíni, tak lachtani. Turistická atrakce, ve které zvířata nejen skáčou do vody a chytají míče. Ale jsou rovněž vycvičeni, aby si s nimi mohly zahrát i přihlížející děti. Což vyvolává vlny nadšení. A vzpomínku na toto setkání s delfíny si ponesou celým životem. Pokud se rozhodnete s dětmi do této exotické země vycestovat, nezapomeňte si do kufru přibalit dobrý fotoaparát. Ten v mobilu nebude na tu krásu stačit.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup