Jak si zabalit zavazadlo?

Léto je obdobím dovolených, ale samozřejmě někteří cestují i přes rok, když zrovna v práci mají volno a podobně. Většinou lidé jezdí tam, kde najdou něco, co ve své zemi nemají, proto je častou destinací u lidí z naší země moře, protože to tu zkrátka nemáme. Pokud letíme pryč na nějakou delší dobu a někam, kde nevíme, jak to chodí, tak je dobré si vhodně zabalit zavazadlo. Není to nic těžkého, navíc pokud jedete třeba na týden, bude vám povolená maximální hmotnost zavazadla určitě stačit, obzvlášť když poletíte někam, kde budete jen sedět u moře nebo se procházet po městě. V takovém případě není třeba si balit nic extra navíc, ani těžké boty. Vše se dá vyprat a boty (ve smyslu tenisky) si s sebou balit opravdu nemusíte. Jak se tedy sbalit?

pláž

Nejprve je fajn si zjistit hmotnost, jakou může mít nejvíc váš kufr na odbavení a samozřejmě také příruční zavazadlo. Nejčastěji to je 23 kilogramů, což je hmotnost toho největšího kufru a ani to ne. Kupte si závěsnou váhu na kufry a uvidíte. Pokud byste překročili limit, musíte na letišti věci nechat. Teď co si zabalit? Záleží, do jaké destinace se vydáváte. Budeme počítat s klasickou dovolenou k moři, kde nepotřebujete pohorky a podobně. Zabalte si tedy cukle, ve kterých budete trávit čas na hotelu či pokoji, něco pohodlného. Pak samozřejmě žabky a nějaké sandále, to vám určitě bude stačit. Něco si můžete vzít přímo na nohy.

dovolená

Ohledně oblečení – to je každého věc, protože každý má své potřeby jiné, ale zabalte si na každý den jedno tričko či halenku a o trochu méně spodních věcí – sukně, kraťasy. Pokud jste žena, vezměte si i šaty, pokud jste muž, sáhněte po něčem trochu elegantním, kdybyste se vydali do restaurace. Spodní prádlo na každý den a něco navíc. Ponožek málo, jedete k moři. Co se týče drogerie – holítko, mini verze šamponu, kondicionéru, pěny na holení, zubní pastu, kartáček a podobně. Nezapomeňte na opalovací krém. Pokrývku hlavy, ta se vám bude hodit, plavky a také nějaký přehoz na pláž. Ostré předměty jako jsou manikurní nůžky jistě do zavazadla pro odbavení. Také si přeměňte peníze na eura, měnu země si přeměníte až tam, v Česku to není výhodné.