Cestování nemusí být drahé

Cestování je jedním z nejoblíbenějších koníčků spousty lidí. Aby taky ne, poznání nových koutů světa je spojeno s nezapomenutelnými zážitky, na které mnohdy vzpomínáme celý život.
Pokud ale nemáme na rozhazování, nemusíme se cestování jen tak vzdávat, jsou zde i jiné možnosti, než koupit si drahý zájezd. Pojďme si představit několik zajímavých tipů, jak ušetřit.
připravené letadlo
Hlídejte ceny letenek
Na webu existují stránky, které se zaměřují na vyhledávání různých akčních a levných letenek. Pravidelně je kontrolujte a uvidíte, jak často se cena letenek mění. Navíc, prodejci třeba na chvíli vydají o polovinu levnější letenky.
Nehleďte na destinaci
Nesoustřeďte se na určité místo, ale dejte šanci náhodě. Některé vyhledávače letenek podporují vyhledávání s použitím slova „Everywhere“. Vyzkoušejte tuto funkci.
Používejte režim inkognito
Věděli jste, že internetové vyhledavače letenek si pamatují vaše vyhledávání? Potom vám nabízejí podobné nabídky, které by se vám mohly líbit. Pro vyhledávání proto používejte inkognito režim, díky kterému si nebudou pamatovat žádnou historii.
Využívejte couchsurfing
Hotely bývají často drahé, a pokud vám nevadí soukromé ubytování, zkuste se podívat na stránky couchsurfing.com. Jedná se o portál, kde inzerují přímo místní své soukromé ubytování.
ubytování v soukromí
Připravte si denní rozpočet
I když to moc z nás nedělá, je dobré si před cestou do zahraničí stanovit, kolik maximálně za den chceme utratit. Budete se divit, ale pokud to máme napsané na papíře, jednodušeji se vše dodržuje. Zkuste si proto spočítat, kolik byste chtěli za dovolenou utratit, od toho odečtěte jednorázové výdaje, vydělte počtem dnů a rázem máte představu, kolik můžete za den utratit.
Cestujte v noci
Pokud se na svých cestách přesouváte na různá místa, nejlepší je to provádět v noci. Díky tomu ušetříte za ubytování a zabijete dvě mouchy jednou ranou. Přejedete do cílového místa a ještě se k tomu vypíte a ráno můžete plni energie vyrazit.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup