Kdyby ty mobily nebyly

V dnešní době je používání mobilních telefonů každodenní součástí každého z nás, aniž bychom si to byli schopni připustit. Když se podíváme na dobu, která byla dříve a která je dnes, uvidíme značný rozdíl. Ještě před pár lety to byl vynález, který si nemohl dovolit pořídit každý člověk, ale pouze ten nejbohatší. Lidé byli skromnější, vážili si každé maličkosti, rozdávali lásku kolem sebe, více se spolu bavili a komunikovali, což se o dnešní době říct nedá. Dneska má telefon každý druhý člověk a život bez něj si už představit nedokáže.
mobil s notýskem
Ze všech stran jsme bombardováni reklamami. Člověk žije pouze virtuální realitou a na tu skutečnou dost zapomíná. Místo toho, aby si lidé užívali svobodu a klid okolo sebe, krásu přírody, která je kolem nás, tak jsou radši zahleděni do svých mobilů. Většina lidí už si ani nedokáže naplno vychutnat onen okamžik, místo toho radši tahá ze své kapsymobil, aby si mohl vyfotit hromadu selfíček a to nejlepší poté publikovat na své sociální sítě. Lidé jsou věčně zaneprázdnění, ničeho si neváží, všechno ničí a jsou pořád nespokojení. To se Vám líbí? V takovém světě Vy chcete žít? Ne? Tak proč proto něco neuděláte? Všichni máme právo na štěstí, všichni máme právo na lásku a svobodu, všichni máme stejná práva a povinnosti, jen si to většina z nás ani neuvědomuje. Věřím, že za pár let bude na světě jiný vynález, který nás všechny pohltí. Zajímalo by mě, zda by vynálezci mobil vynalezli, kdyby znali jeho následky. Všichni většinu času trávíme na mobilu a ten kdo řekne, že ne, tak lže. Možná si to jenom nechceme připustit, nechceme se s tím smířit, ale ono nám nic jiného nezbývá. Většina lidí se rozchází kvůli tomu, že spolu nedokáží normálně komunikovat, že se nedokáží upřímně omluvit, že spolu nedokážou vyřešit každodenní problémy a v tom je ten problém. Komunikace z očí do očí vázne a bude ještě hůř.
motýli na květu
Souhlasím s tím, že je to přístroj, který má hodně možností, většinu věcí vyřeší za nás a dost nám usnadňuje život, ale na druhou stranu nás dost ničí. Z některých lidí se dokonce stávají závisláci, kteří si bez svého mobilního telefonu nedokáží dojít na záchod, nakoupit nebo se projít. Já svůj mobil používám především jako svého pomocníka, který za mě řeší osobní věci, nikoli jako otroka těžké práce. Polovina malých dětí umí s dotykovým mobilem líp, jak jejich rodiče, či prarodiče. Každopádně si život bez mobilních telefonů představit nedokážu, protože je to nedílnou součástí každého z nás.