Proč vyzkoušet služby designérů

U nás zatím není úplně obvyklé, aby si lidé při zařizování interiéru jako první věc hledali bytového designera. O této profesi se spíše ví ve spojitosti s celebritami, které se pyšní na stránkách magazínů honosně zařízenými sídly od designéru zvučných jmen.

Obyčejní lidé si většinou své domovy zařizují sami, protože jim přijde zbytečné platit někoho, kdo jim bude radit, kam si mají postavit křeslo a jaké by mělo být. Občas tak některé interiéry působí jako pouťové atrakce, kdy se majitelé řídí tím, co viděli u známých anebo v časopise o bydlení známých osobností a možná by stálo za to v některých případech přece jen služby, které poskytuje bytový designér vyzkoušet.

vzorník

Výsledek spolupráce bytového designéra a majitele bytu je asi nejvíce závislý na tom, jak si porozumí a jak jeden dokáže popsat své představy o zařízení interiéru a druhý mu porozumí a dokáže jeho představy zhmotnit, nebo případně trochu upravit, aby realizace byla možná.

– Pokud už je o využití služeb designera rozhodnuto, mělo by se začít co nejdříve, aby i všechny finální stavební práce a pořizování podlah, osvětlení, zásuvek, vypínačů, malování atd. bylo začleněno do celkového projektu designéra. Dobře zařízený interiér je právě o souladu všeho, co v bytě je, od parapetů, přes vypínače, po kliky u dveří a polštářky na křesle.

byt.3

Samotné zařízení a vybavení interiéru může výrazně ovlivnit i konečnou hodnotu nemovitosti a jde tedy o dobrou investici. Právě i prvky trvalejší hodnoty, jako je design schodů, podlah, obkladů, koupelnového zařízení atd., by měly být od počátku v režii designéra, pokud už se pro jeho služby rozhodnete. Není to jen o tom, aby vybral záclony a barvy koberce.

Výsledek práce je hodně závislý na tom, zda si necháte poradit a dáte designérovi dostatečný prostor k tomu, aby mohl dobře dělat svoji práci. On návrhy a představy jistě pochopil a určitě je v co největší míře dokáže v interiéru realizovat tak, aby bylo vše na svém místě a celý interiér se sladil a vytvářel příjemnou atmosféru k bydlení.