Autorské čtení prohloubí váš zážitek z knihy


Čtenářů je po světě miliony. A Česká republika není výjimkou. Ročně se u nás prodá sta tisíce výtisků knih a máme jednu z nejrozsáhlejších sítí knihoven na světě. Čtení je pro nás relaxem, únikem z reality, prostředkem zábavy ale samozřejmě také vzdělávání. V posledních letech se mezi čtenáře hodně rozšířili i elektronické knihy, čímž se čtení stalo dostupnější pro mnoho více lidí. Dokonce i knihovny již začali půjčovat elektronické knihy pro své uživatele, takže si mohou výpůjčky číst na svých mobilních telefonech, tabletech nebo počítačích. S knihami se pojí spousta knižních akcí, které se u nás pořádají. Nejrůznější akce pořádají knihovny, nakladatelství, nebo třeba můžeme vzpomenout každoroční knižní veletrh Svět knihy. Speciálními knižními akcemi jsou ale autorská čtení.

kniha

Co to vlastně je? Autorské čtení, jak už název napovídá, je veřejné předčítání knihy, kdy svou knihu čte sám autor. To se stává nezapomenutelným zážitkem. Předčítání knih na veřejnosti je poměrně časté, ovšem z úst autora získává toto předčítání úplně jiný rozměr. Autor sám totiž nejlépe ví, jak zamýšlel jednotlivé monology a dialogy jednotlivých postav a dokáže jim vdechnout doslova život.

Autorská čtení si můžete vychutnat na různých knižních akcích, nebo bývají často spojené s křestem nové knihy. Kniha se pokřtí, můžete si ji zakoupit, nechat podepsat od autora a poté většinou následuje právě autorské čtení.

Harry Potter

Pokud chcete být i vy svědky autorského čtení vašeho oblíbeného autora, sledujte ho na sociálních sítích, případně sledujte nakladatelství, u kterého vydává svá díla. Na těchto stránkách se vždy včas dozvíte, jestli autor nějakou takovou akci chystá. Pokud budete mít šanci se tohoto čtení zúčastnit, určitě neváhejte. Bývá to nezapomenutelný zážitek.

Více o autorském čtení se můžete dozvědět na autorská čtení Zeleneslevy.cz.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup