Virtuální sídlo firmy


Práce online

Již dříve byla možnost pracovat pomocí počítače a internetu, ovšem co se týče zaměstnaneckého sektoru, tak zde hodně pomohla pandemie, protože firmy zjistili, že zaměstnanci pod dohledem podávají dobré výsledky i z domova, a navíc ušetří peníze, protože spotřeba energií samozřejmě klesne. Dost častá je varianta, kdy některé dny chodíme do práce a jiné jsme doma.

práce z domova

Když však budeme podnikatel, tak jsme svým pánem, což znamená, že můžeme klidně pracovat z domova stále. Zde je však dobré mít jistý režim, protože když jsme doma, tak nás to svádí k lenošení. Povinností a práce na vlastní noze je opravdu dost, takže je na místě si svůj čas dobře rozvrhnout. Musíme však ještě vyřešit jednu otázku, a to jaké sídlo zapíšeme do rejstříku. Vlastní domov spojovat s podnikáním rozhodně rozumné není, a proto si můžeme zařídit virtuální sídlo. Stojí to jen pár stovek, takže výdaje jsou zanedbatelné.

Snadné řešení

Mít vlastní nemovitost či si nějaké prostory pronajímat stojí dost peněz, takže když nemusíme je lepší jít skutečně cestou virtuálního sídla. Tyto nemovitosti skutečně existují, přičemž o jejich fungování se stará právě poskytovatel těchto služeb. Mají přehledný web, kde si vyberete, v jakém městě má sídlo být a následně Vám vyskočí jednotlivé nabídky včetně fotografií daných budov z venku.

ženy v kanceláři

Ty vypadají opravdu hezky, takže si můžete být jistit, že Vás budou skvěle reprezentovat. Běžně to funguje tak, že Vám sem bude chodit pošta a kdyby náhodou Vás někdo hledal přes obchodní rejstřík a dorazil k virtuálnímu sídlu společnosti Praha, tak to nevadí, protože společnost zde provozuje recepci, která kdyžtak předá kontakt na Vás. Jak už jsme si řekli, tak měsíčně stojí pronájem v řádech stovek, přičemž pokud podepíšete smlouvu třeba na několik let, tak je měsíční cena ještě výhodnější. Rozhodně se to vyplatí, protože v případě insolvence nebude Váš osobní majetek doma spojován přímo s firmou.