Proč nepodceňovat revizi elektrických spotřebičů a rozvodů

Pod výrazem elektrický spotřebič si lze představit třeba varnou konvici, https://www.premereni.cz/Files/dulezite-informace/ke-stazeni/tiskoviny-ke-stazeni/jak-vybrat-rychlovarnou-konvici/ kávovar, chladničku, automatickou pračku, sušičku, myčku nádobí, a to vše jsou technická zařízení, která se v průběhu provozu opotřebovávají a stárnou. I relativně kvalitní výrobky s dlouhou životností jednou doslouží a budete je muset zlikvidovat. Někdy je konec životnosti pozvolný, a vy přístroj vyhodíte ještě před tím, než zcela vypoví službu, anebo jde o havarijní stavy, s nimiž riskujete i újmu na zdraví.

elektrický rozvaděč

A právě na tato úskalí bychom vás chtěli upozornit, protože toto je jedna ze situací, kde se uplatní revize elektroinstalace cena v Praze.

Probíjení, zkraty, uvolnění přívodní šňůry

Elektrický spotřebič je jen přístroj, a i když s ním zacházíme opatrně, může uvnitř dojít ke zkratování některého z obvodů či k uvolnění kontaktů nebo povolení zajištěné přívodní šňůry. Někdy se dokonce vinou nepozorné obsluhy přívodní šňůra propálí nebo jinak poškodí, a může se stát potenciálním zdrojem těžkého úrazu.

elektrikář při práci

Nebezpečí požáru

Vyhořet kvůli závadě na elektroinstalaci je bohužel jev, který se stává rok co rok. Některé příčiny požárů jsou banální a lehce zvladatelné, ale obvykle je spojuje jeden společný jmenovatel – nedbalost. Nedbá se na to, zda není náhodou přetížený zásuvkový okruh, např. na jedné prodlužovací šňůře s připojenými deseti spotřebiči s velkým odběrem. Anebo se při instalaci nábytku v místnosti nedopatřením skřípne prodlužovací šňůra, zkratují se uvnitř obvody, a je-li nablízku hořlavý předmět (papír, látky, líh, ředidla, benzín), může jít o velmi tragickou událost.

Elektřina v hliníku

Tam, kde je stále ještě v provozu elektrický rozvod v hliníkových vodičích, hrozí úrazy i požáry, a nelze toto řešení nikomu doporučit. Je-li toto i váš případ, konzultujte s vaším elektrikářem možnou nápravu v co nejkratší době.