Získejte při cestování výhodné kurzy eur i dalších měn

Na dovolenou se každý rok těšíme všichni. Základem spokojeně stráveného odpočinku je ale také jednoduchost v oblasti plateb. Peníze jsou během dovolené stejně důležité jako jindy. Jenže v cizí zemi musíte mít jejich měnu. Jak ji získat co nejsnadněji a nejlevněji?
dánské peníze.jpg 

Platby kartou nejsou v Evropě problém

Pro cestu do zahraničí je nejlepší mít dva druhy karet. Jednu kreditní a jednu debetní. Na debetní kartě máte své vlastní peníze, kdežto na kreditní kartě využíváte peněz banky. Kreditní karta se hodí především na hrazení záloh za auto či člun apod. Díky tomu vám zůstane víc peněz na běžné útraty za jídlo, pití, vstupy na památky a suvenýry. Zároveň i debetní karty je dobré mít dvě, a to kartu Visa a MasterCard.
 koktejl na pláži.jpg

Kde si ideálně změnit hotovost?

Zajisté s sebou hotovost chcete mít. V tomto případě zapomeňte na banky a spolehněte se na běžné směnárny. Banky si účtují příliš vysoké poplatky. Informovat se předem je ideální. Proto si projděte, která ze směnáren ve vašem okolí vám nabídne lepší kurz. Rozdíl mezi termíny nákup a prodej jistě všichni známe a pokud si nejste jistí, řiďte se podle čísel. Při směně z korun na eura bude částka vyšší (prodej) a z eur zpět na koruny bude nižší (nákup).
hvězdice a mušle na písku.jpg 

Z bankomatu vybírejte jen větší obnosy

K výběrům z bankomatu je dobré používat debetní kartu, protože jsou u ní nižší poplatky. U některých českých bankovních společností navíc narazíte na možnost vybírat v zahraničí z bankomatu zcela zdarma. Mezi takové banky patří například Moneta Money Bank, UniCredit Bank, Česká spořitelna nebo Airbank. U Equa Bank potom zaplatíte symbolických 9 korun.
 
Při výběru se můžete setkat se zkratkou DCC (Dynamic Currency Conversion). Tu si nevybírejte, protože to znamená, že se vám částka odečte v českých korunách. To je sice příjemné, protože vidíte kolik vám přesně odešlo z účtu, ale kurzy jsou v tomto případě velice nepříznivé. Můžete tak dost přeplatit.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Posted in Nezařazené