Nebezpečné slunce

Celou zimu jsme se na to těšilo, a když to teď přišlo, tak z toho zase takovou radost nemáme. Co to je? No léto! Těšili jsme se na sluníčko a teplo, jenže jaro se přehouplo v léto a s tím začaly úmorná horka, kdy teplota už několikátý týden přeskakuje třicítku a pokud přijde večerní ochlazení, tak jsou to ničivé bouřky, které přinesou kroupy velikostí pingpongových míčků.

Snášíte špatně velmi horké léto? Pokud chodíte do práce, nemáte moc možností, jak se horku vyhnout, protože se musíte do práce dopravit, ideálně klimatizovaným autem, ale ne všichni máme tyto možnosti. V práci záleží na tom, co děláme, ale většina pracovišť je klimatizovaných a pokud pracujete venku, většinou se práce rozloží do brzkých ranních hodin a pak na ty odpolední, kdy už slunce tak nepálí. Vždycky jsme se smáli Řekům http://synonymus.cz/tesit-se-556/ že mají polední siesty, ale když si představíte, že oni taková vedra mají celý život, není ten jejich životní styl zase tak nepochopitelný.

slunce

Jedna z věcí, které musíte ve vedrech dodržovat je pitný režim. Mít u sebe pokud možno stále láhev s vodou, minerálku, nebo vodu s nějakým dobrým domácím sirupem, a pít ne až když máme žízeň, ale pravidelně doplňovat tekutiny. Říká se, že dostatečně pijeme, pokud chodíme minimálně co dvě hodiny na záchod.

Nepřeceňujte své síly a nevystavujte se nadměrně polednímu slunci, může být více nebezpečné, než se může zdát a nemusí to skončit jen úpalem nebo úžehem.

slunce

Užívat si horké léto u moře je něco jiného než zažívat parné léto uprostřed města. U moře se chodíme pravidelně osvěžovat, vzduch je vlhčí a hlavně, u moře odpočíváme. Pokud musíte být v tropickém dni ve městě, chraňte se před vysílením a přehřátím. Dodržujte pitný režim a nepobývejte zbytečně na rozpálených místech. K přehřátí organismu dojde velmi rychle.

Užívejte si léto, protože v zimě budeme opět vzpomínat a těšit se na to, až přijde.