Královské ubytování

Pokud tedy v rámci odpočinku zavítáte do sokolovského okresu, zajisté budete chtít navštívit i město Loket. Je zde totiž i hrad téhož jména, který je krásnou ukázkou naší historie. Není to nijaký obr, jsou i větší hrady, ale jeho prohlídka na vícekrát jistě zaujme. Jenže kde přespat? Nu, přece ve městě.

Ubytování Loket nad Ohří je totiž na velmi vysoké úrovni. Mimochodem Ohře, tato půvabná řeka je součástí tohoto městečka.

Hrad Loket

Zde žije něco přes tři tisíce obyvatel, a vy můžete jejich počet dočasně zvýšit. Když vysednete z auta na parkovišti ve středu města, uvidíte knihovnu, kde lze vidět expozici knižní vazby. Tato ojedinělá výstava pravděpodobně nemá nikde obdoby a vy ji určitě navštivte. Nu a pak, když se budete vracet, přejděte náměstíčko a ocitnete se u pensionu Ulrika. Neváhejte a vstupte. Protože pak se budete moci chlubit tím, že jste se královsky vyspali. A nejen vyspali samozřejmě.

Lépe je mít případné ubytování domluveno předem, přes telefon, nebo přímo přes mail, protože zájem je velký, a ne na každého se dostane.

Bydlet budete v historicky koncipovaných pokojích, ovšem s nejmodernějším zařízením jak pro hygienu, tak pro zábavu. Což znamená, že wi-fi je zde naprosto přirozenou součástí ubytování, stejně jako televizor se satelitním příjmem.

Náměstí v Lokti

Samotné historické město skýtá spoustu možností ku procházkám. Můžete je jen obdivovat, nebo se i někde zastavit na něco malého k snědku. Staroslovanská kuchyně Loket vám předvede ukázku nejvyšších gurmánských kvalit české starobylé kuchyně. Pokud vás to neláká, tak si klidně můžete dát i pizzu. Tu si můžete dát na více místech. V Galerii Cafe si zase můžete jen tak natáhnout nohy a meditovat nad tím, jak tu asi vysedával nějaký velmož před stovkami let. I když zde tehdy ještě tato provozovna nebyla.

Nezbývá než popřát nerušený pobyt a v královských pokojích také královské spaní.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup