kožené legíny jako druhá kůže

Legíny vždy patřily a stále patří mezi velmi oblíbený kousek v šatníku. Velký boom, ale prožívají ty vyrobené z kůže. Jak je správně sladit do outfitu?

Legíny patřili a patří do šatníku žen snad už od nepaměti po celém světě. Do povědomí se dostali už ve středověku, ale své současné podobě v 19. století. Nosí se krátké, sedmiosminové nebo v délce ke kotníkům. Vybírat můžete legíny s polyesteru, bavlněné, vlněné nebo třeba kožené. Co se týká barev a vzorů, zde se nekladou žádné hranice. Koupit se dají jednobarevné, proužkované, ale také crazy vzory. Legíny koupíte od sto korun až za několik tisíc korun. Legíny, ale nejsou jen módní kousek, ale i funkční prádlo. Velmi je oceňují lyžaři, fitness, ale také třeba běžci. Legíny se dají dělit ještě na džegíny a tregíny. Džegíny jsou legíny s džínovým vzhledem. Tregíny jsou legíny kalhotové střihu, které mají jak knoflík, tak také zips. Dneska se, ale více zaměříme na ty z kůže.

legíny

Kožené legíny jako druhá kůže

Kožené legíny se staly velmi oblíbené. A to pro svůj funkci přilnout k tělu jako druhá kůže. Dají se sehnat v mnoha střizích, ale i barevných kombinacích. Kdo by si myslel, že se dají pořídit jen v černé barvě je na velkém omylu. Dají se pořídit klasické, se zipem, různými průstřihy, s použitím krajky. Je jen na každém zvlášť jak moc je odvážný. Jka klasické legíny, tak také i ty kožené se dají velmi dobře kombinovat. Můžete si je obléct na schůzku, do práce nebo na nějakou skvělou párty.

kožené legíny

Jak vybírat velikost kožených legin

Při výběru legin je potřeba dobře znát svou velikost. Určitě není slušivé, pokud legíny na své majitelce plandají anebo zase naopak jsou na některých místech nepříjemně zařezané. Při koupi kožených legin je dobré znát nejen rozměr pasu, který by měl být měřen v nejužším místě, ale také samozřejmě boky, kde zase pro změnu měříme v místě kde jsou nejširší. Tyto údaje poté vždy naleznete v přiložené tabulce u daných legín, pokud nakupujete přes e-shop. U osobního nákupu máte výhodu, že si legíny můžete rovnou vyzkoušet. Hlavně při nošení musí být pro Vás příjemné.