Jde to i bez šampónu!

Ve sprše popadnete šampón, umyjete si vlasy a tím pro vás péče končí? Tohle bývá obvyklý postup při péči o vlasy. Víte ale, že to jde i jinak? Seznamte se s novinkami, které právě kolují světem. V oblibě je mají také blogerky, modelky a celebrity.
květ v koupeli

Bez šampónu

Pokud jste si někdy všimla termínu „No-Poo“ neboli No Shampoo, pravděpodobně jste si představila, že si přestanete mýt vlasy úplně. To ale není tak úplně pravda. Ano, opravdu přestanete používat šampóny jaké znáte z obchodů, ale vlasy si stále „myjete“.

Používá se k tomu věci, které míváte běžně v domácnosti:

· jedlá soda

· žitná mouka

· jablečný ocet

Překonat musíte kritické období, které může trvat a 6 týdnů. Během této doby se vlasy obnoví, budou lesklé, pružné, pevné a budou se méně mastit.

Jen kondicionér

Metoda Co-Wash, znamená, že si vlasy umýváte pouze kondicionérem. Vlasy nejsou tak zatěžovány a po několika týdnech budou hebké a lesklé. Metoda je optimální pro kudrnaté a vlnité vlasy. Použití je snadné – kondicionér jemně vmasírujete do vlasů, necháte krátce působit a opláchnete teplou vodou.

dlouhé vlasy ve větru

Bez pěny

Správné umytí = hustá pěna. Také máte zavedenou v hlavě tuto rovnici? Je to však již přežitek. Pro správné umytí šampón nemusí moc pěnit. Technika „Low Poo“ je vlastně o tom, že používáte šampón, který málo pění, je to spíše jako čistící krém. Nebojte se toho, časem si rozhodně zvyknete. Výskyt pěny ovlivňují sulfáty, které podporují pěnivost. Sulfáty ale můžou vyvolat alergické reakce, podráždění pokožky hlavy a svědění. S nepěnivým šampónem se tomuto vyhnete, ten neobsahuje žádné sulfáty. Díky této technice budou vlasy krásné a nemusíte používat kondicionér, neboť půjdou snadno rozčesat.

Za zkoušku také stojí tzv. micelární šampóny, které obsahují malé částečky, které přitahují nečistoty a ty pak snadno spláchnete. Funguje to na tom samém principu jako micelární vody na čištění pleti.

Posted in Nezařazené