Buďte obezřetní a hlídejte se

Kdo dnes není obdařen chytrým a nadupaným telefonem, ten pro společnost pomalu přestává existovat. Pokud jste nepropadli trendu volání přes Skype nebo psaní SMS zpráv přes WhatsApp, jistojistě jste stále oddaní nějakému příslušnému a preferovanému mobilnímu operátorovi. Ti, jak se občas stává, vás zahlcují telefonáty o všemožných nových nabídkách, které, jak jinak, jsou pro vás velice výhodné. Často se doslechnete informace typu volání do všech sítí zdarma, neomezené SMS zprávy, internet atd.
špulit ústa

Nenechte se napálit!

Jste masírováni slečnou na druhé straně telefonu, že je tato nabídka výhodná, jedinečná a neopakovatelná? Možné to tak je, jenže ve většině případů tomu tak není. Je často využíváno psychologických tahů, kdy se vás snaží přetáhnout na tarif, který pro vás rozhodně nebude výhodný. Stává se taky, že pokud váš nezájem přetrvává, příští nabídka po telefonu se uskuteční na trochu vyšší úrovni. Bude vám například nabízen tablet, mobilní telefon či další vymoženosti a to zcela zdarma či už s konkrétním tarifem, o kterém vám bude též poreferováno. Buďte obezřetní, jaké informace budou po vás požadovány. Nikdy, opakujeme, nikdy nesdělujte druhé straně přes telefonní hovor svoje rodné číslo. Člověk, jež vás kontaktuje, by o vás takové informace měl mít. Proto se často jedná o podvodné hovory, kdy se z vás podvodník snaží vytáhnout informace, ve své podstatě vaši identitu. A takové věci bývají opravdu vážné.
telefon se sluchátkem

Obezřetnost nezná mezí

Buďte opravdu obezřetní, komu sdělujete své informace. Pokud chcete svůj tarif změnit a následnou změnu konzultovat, zajděte na danou pobočku ve vaší blízkosti nebo zavolejte na oficiální infolinku, jejíž číslo je k nalezení na internetových stránkách vašeho operátora.
Komunikace prostřednictvím sociálních sítí bude mít rozhodně úspěch hodně dlouhou dobu, lidé tak tomuto trendu podlehnou a nebudou mít potřebu jeden druhého, tzv. „face to face“, vídat.

Posted in Nezařazené