Jak začít podnikat

·         originální nápad
První, čím to opravdu celé začíná je předmět podnikání. Ať už se jedná o produkt, nebo službu, je potřeba se zamyslet nad tím, zda to, co chcete nabízet bude opravdu žádané. Určitě bude dobré udělat si podrobný průzkum trhu.
 
·         Internet či kamenný obchod
Další otázkou je, jestli budete podnikat pomocí internetu (e-shop, webové stránky), nebo vybudujete kamennou provozovnu. Pro každý druh podnikání je vhodnější něco jiného, nebo je možná kombinace obojího.
 myšlenka, plán, akce
·         Chcete podnikat jako OSVČ, nebo si založit s.r.o.
Pokud budete podnikat jako OSVČ, založení a vedení firmy pro Vás bude jednodušší, stačí vyplnit registrační formulář na živnostenském úřadu a máte hotovo. V tomto případě ale podnikáte sám za sebe a pokud se nezadaří, následky půjdou přímo za Vámi.
Když zvolíte založení firmy s.r.o., rozjezd bude sice trochu složitější, ale firma za sebe bude ručit sama.
 
·         Kapitál
Ať už zvolíte variantu podnikání přes e-shop, nebo tu nákladnější možnost, kamennou provozovnu, peníze do začátku se budou hodit vždy. Možností, jak je získat je několik. Nejprve bych ale volila možnost vlastních zdrojů a zvážila, zda je možné v brzké době potřebné peníze někde vyšetřit. Levnější pronájem bytu, druhé zaměstnání, snížení nákladů, prodej zbytečných věcí v domácnosti.
 prázdný list, pero
·         Podnikatelský záměr
Pokud jste vyřešili předchozí body, můžete začít vytvářet podnikatelský plán.
 
·         Úřady
Jaké úřady oběhat, abychom měli jistotu, že vše děláme v souladu se zákony? Určitě mezi ně patří živnostenský úřad, katastrální úřad, finanční úřad, česká správa sociálního zabezpečení a několik dalších. V dnešní době je naštěstí možné firmu založit pomocí společností, které se na to specializují a vše vyřídí za Vás. Za mírný poplatek tak můžete mít svou firmu založenou za pár minut.
 
·         Zaměstnanci, dodavatelé
Potřebujete ke své činnosti zaměstnance, nebo dodavatele? I na to je dobré myslet před zahájením samotného provozu a pohlédnout se po dobrých a spolehlivých lidech, se kterými budete rádi spolupracovat. Přece nechcete, aby vše ztroskotalo na tom, že nemůžete najít spolehlivého člověka.
 
·         Reklama
Samozřejmě nejlepší reklamou je kvalitní produkt, o tom není žádný pochyb. Ale trošku mu pomoci, aby se o něm veřejnost mohla dozvědět rozhodně neuškodí. Síla sociálních sítí má dnes neuvěřitelný dosah. Sladěná firemní identita pomůže, aby hned na první pohled bylo vidět, že jde právě o Vás. A jestli máte nějakou výhodnou možnost pronájmu reklamní plochy, nebo mediální reklamy, není co řešit.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup