Jak pečovat o dlouhé vlasy v zimním období

Vlasy si v zimě zasluhují speciální péči, která zajistí to, aby byly hydratované a krásné, nelámaly se a netřepily. Není to jednoduché. Vlasy totiž trpí díky čepicím, kdy se pokožka nadměrně potí a tím se může tvořit kvasinková infekce nebo obyčejné lupy. Zároveň často měníme teplotu – chodíme z venku dovnitř, často jen na chvíli a zase vycházíme do zimy. Vytopené místnosti mají o hodně sušší vzduch a kvůli tomu vlasy ztrácí lesk, sílů a mohou se lámat a třepit. Jak vlasy chránit?

dívka v zimě

Hydratace

Hydratace je základ. Dopřejte vlasům dostatek vláhy. Používejte hydratační šampon, který jim poskytne důležitou péči. Šampon nechte působit o trochu déle, klidně i několik minut ale zároveň si vlasy nemyjte příliš často. Dvakrát týdně bohatě postačí. Díky chladnému počasí se totiž vlasy ani tolik nemastí, jako v létě.

Výživa

Důležité je také vlasy vyživovat. To splníte kvalitním kondicionérem na vlasy s ochrannými a vyživujícími složkami. Vlasy se vám budou mnohem lépe rozčesávat a zároveň budou vyživené, lesklé a hladké. Kondicionér by ale neměl vlasy zbytečně zatěžovat, neměl by být příliš mastný.

žena s kapucí

Masky

Dopřejte vašim vlasům také masku každý týden. Nejen že se jedná o příjemný rituál, ale také vlasům dodáte dostatek tolik potřebných živin. Ideální je dopřát vašim vlasům jednou týdně regenerační zábal přes noc. Třeba kokosový olej na vlasy https://www.nakliceno.cz/blog-o-zdrave-vyzive/kokosovy-olej-vlasy-posili-i-regeneruje/ v noci vaší hřívě dopřeje takovou regeneraci, že je po ranním mytí v podstatě ani nepoznáte. Pokud nemáte tolik času, můžete kokosovým olejem vlasy ošetřovat pravidelně hned po mytí, vyhněte se ale pokožce hlavy, použijte jej spíše na konečky.

I přes zimu nezapomeňte pravidelně navštívit vašeho kadeřníka kvůli zastřižení konečků vlasů. Ten vám ale může i poradit s péčí o vlasy v zimě.