Vhodné osvěžení

Osvěžit se v parném létě můžete celou řadou způsobů. Jedním z těch nejefektivnějších je sprchování. To můžete kupodivu provádět i venku na zahradě.

Vhodné osvěžení

Parná léta jsou sice už ta tam a než dorazí další, nějakou dobu to ještě potrvá, ale to neznamená, že byste se na ně neměli už připravovat. Je sice pravdou, že minulé letní prázdniny byly, co se teplot týče spíše průměrné, ale to neznamená, že by tomu tak mělo být i letos. Jen si vzpomeňte na léta předešlá. V té době nebyl snad den, který by se nedal označit za tropický. A letos to nemusí být vůbec jinak. Ideálním způsobem, jak se připravit, je nechat si vybudovat na zahradě vlastní vodní plochu.

Kapky vody

Vodní plocha může mít hned několik podob, ale nejlevější a zároveň většinou i největší se jeví bazén. Teď ale není řeč o klasickém zapuštěném typu, ale o nadzemní verzi, která se dá už koupit za skutečně velice slušné peníze. Pokud byste nechtěli ani tak příliš utrácet, vždy existuje alternativa. Zde má podobu solární sprchy https://www.chlorito.cz/solarni-sprcha.

Moderní vzhled

Proč ale utrácet zbytečně za něco, co už máte v koupelně? No právě proto, abyste do koupelny nemuseli neustále chodit kvůli pár kapkám vody. Je daleko efektivnější osvěžit se rovnou a zahradě. Pokud se staráte o zeleninu či okrasné rostliny, případně opravujete plot nebo jiné části zahrady, docela rychle se v parném létě zapotíte. Takto se můžete prakticky kdykoliv budete chtít zchladit. Je to daleko lepší řešení než pokaždé zacházet do domu. Navíc se jedná o docela designově povedenou záležitost, takže vhodně zvolená sprcha může na zahradě fungovat i jako další ozdobný prvek.

Osvěžení

Vhodná k bazénu

Nejedná se však pouze o záležitost, kterou oceníte jen jako samostatnou jednotku. Klidně můžete sprchu používat jako součást bazénu. I to je velice efektivní řešení, jelikož do vody byste měli vstupovat čistí a jakmile budete z vody vylézat, měli byste ze sebe spláchnout bazénovou dezinfekci. Vzhledem k tomu, že celé zařízení funguje v podstatě samostatně a není potřeba ho díky solárním panelům, jakkoliv napájet, vůbec se o něj nemusíte starat. Tedy pokud nepočítáme nutnost doplňovat vodu do nádrže.