Děti v souladu s přírodou

Dnes a denně přemýšlíme nad tím, jak bychom měli zabavit naše děti. Schází nám nápady a jsme málo kreativní a také hodně modernizovaní a zaslepení sami sebou. Sedíme doma u televize, popíjíme kávu, děti zahání žízeň nějakou sladkou limonádou a jen tak se nudí doma.
Všechno je to špatně, televize bychom měli zapínat minimálně a už vůbec bychom neměli trávit čas u televize na úkor našich dětí. Děti by neměly pít sladké šťávy, které jim nepřinesou nic zdravého, ani dobrého. Nejpřirozenější by pro děti měla být voda a střídat ji s bylinnými a ovocnými čaji.
kluci u jezírka
Už vůbec bychom neměli většinu svého času trávit doma. Měli bychom celá rodina vyrazit na čerstvý vzduch a zabavit se venku. Našim předkům bylo přirozené trávit přes 80 % svého času venku na čerstvém vzduchu. Děti lezly v trávě, byly v neustálém kontaktu se zvířaty, jedly jenom zdravou a přírodní stravu, měly dostatek čerstvé zeleniny a ovoce a vše fungovalo v souladu s přírodou.
Dnes nám rostou panelákové děti, které venku na čerstvém vzduchu tráví minimum času, neznají zvířata, stromy, bylinky, květiny, ovoce a zeleninu. Dokáží nám vyjmenovat různé blázniviny ze supermarketů, pochutnávají si na pizze a dalších fastfoodech, zapíjí to sladkými nápoji. Toto všechno se stává podstatou jejich bytí.
Ale co bylo podstatou bytí dříve? Děti žily v souladu s přírodou, děti žily v přírodě a děti dokázaly z přírody každý den čerpat obrovské množství zkušeností, informací a hlavně přírodního bohatství.
V současnosti bychom měli být my rodičové ti, kteří naše potomky opět přivedou k lásce k přírodě. Jezděte a choďte s dětmi na výlety, navštěvujte lesy, pozorujte rostliny, stromy a zvířata, povídejte si o tom, vše dětem vysvětlujte. Navštěvujte zoologické zahrady, farmy, zvířecí parky a seznamujte Vaše děti s koloběhem života.
Můžete vymyslet různé hry, díky kterým budou Vaše děti poznávat přírodu. Například:
·         stezky odvahy, bojovky
·         úkoly
·         otázky
·         herbáře
·         poznávání rostlin
·         poznávání zvířat
·         sušení bylin
·         sušení plodů
·         navštivte farmářské trhy
děti u plotu
Existuje tolik aktivit, díky kterým naučíte děti tomu, jak příroda vlastně funguje. Děti se tím naučí vážit si přírody, zvířat, rostlin a naučí se s úctou využívat přírodní bohatství.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup