Virtuální sídlo společnosti

Chcete si založit společnost nebo již nějakou založenou máte a hledáte pro ni ideální sídlo? Popřemýšlejte nad možností využít virtuální sídlo společnosti.

Je nutné mít konkrétní sídlo společnosti?

Sídlo společnosti můžete mít v místě trvalého bydliště, ale pamatujte na to, že státní instituce mají ze zákona právo provádět kontrolu v případě, že je sídlo společnosti uvedeno na adrese bytu.
Do předmětu kontroly patří nejen prohlídka prostor určených pro společnost, ale také povinné označení sídla firmy, které musí být, pro veřejnost, volně přístupné. Jestliže, z výše jmenovaných důvodů, nechcete sídlo firmy umístit na svoji soukromou adresu, můžete využít možnost pronajmout si sídlo.

sídlo společnosti

Jak funguje pronájem sídla a jaké nabízí výhody?

Jedná se o službu, kterou poskytují některé společnosti. Majitel společnosti si vybere z nabídky adres jednu, na níž si může nechat posílat korespondenci, ale fyzicky na dané adrese mít sídlo nemusí. Za cenu, kterou zaplatí, pak může danou adresu využívat po předem stanovenou dobu.
Důvodů pro takovéto poskytnutí sídla společnosti je hned několik. Patří mezi ně prestižní místo, finanční úspora za provoz sídla faktického. Náklady, a to jak finanční, tak i časové, na virtuální sídlo pro firmy jsou daleko nižší než pro zřizování sídla konkrétního.
Výhody této možnosti se projeví i v případě, že je potřeba firmu přestěhovat do větších prostor. V případě virtuálního sídla není potřeba opakovaně informovat o změně adresy potřebné úřady ani obchodní partnery, neboť virtuální sídlo společnosti se nemění.

pronájem sídla

Další služby spojené s pronájmem virtuálního sídla

Společnosti, které nabízejí poskytnutí sídla, zajistí lukrativní adresy, ale i prestižní kanceláře, kde je možno pořádat setkání se stávajícími či novými obchodními partnery bez nutnosti jakkoli kancelář zařizovat.
Pokud se pro tuto možnost rozhodnete, nemusíte se o nic starat. Postačí oslovit některou ze společností poskytujících tyto služby a vše potřebné zajistí její zaměstnanci.
Jedná se především o vydání souhlasu s umístěním sídla, zajištění smlouvy týkající se poskytnutí virtuálního sídla, označení sídla na konkrétní adrese dle podmínek, jež stanovuje zákon a podání návrhu na zápis do obchodního rejstříku v případě změny sídla.
Na vás je pouze vybrat si adresu, která bude vyhovovat vašim požadavkům či požadavkům vašich společníků. Obávat se nemusíte ani o případnou poštu, která by byla na vaše virtuální sídlo doručena.
O veškeré poštovní zásilky dodané na virtuální sídlo, se starají zaměstnanci společnosti Parkerhill.cz, jež virtuální sídla nabízí. Podle tipu sídla se pošta přebírá denně nebo jedenkrát za týden a lze si sjednat i možnost rychlého náhledu doručené pošty nebo jejího pravidelného odesílání na vámi udanou adresu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup