Tipy na vánoční dárky pro sportovce

Máte v rodině profesionálního sportovce či sportovního nadšence a nejste si jisti výběrem vánočního dárku? Vyzkoušejte některé naše tipy!

Dárkový poukaz

Jde snad o tu nejjednodušší a zároveň nejoceňovanější formu dárku. Pokud se nevyznáte ve sportovních pomůckách, nevíte, jakou má velikost oblečení či zda už si náhodou nekoupil ty brankářské rukavice, o kterých mluvil minulý týden, dárkový poukaz je skvělou volbou.
Stačí přijít na to, který obchod se sportovními potřebami patří mezi jeho / její oblíbené nebo zjistit značku zboží, které kupuje nejčastěji, navštívit obchod – ať už fyzicky nebo na webu, a koupit dárkový poukaz. Vyhnete se tak trapasu, pokud neodhadnete velikost nebo se nestrefíte do vkusu.

Darujte zážitek

Pokud chcete být originální a chcete darovat něco, co vydrží navždy, totiž hezká vzpomínka, darujte zážitek.
Na internetu narazíte na nepřeberné množství kurzů, zážitkových balíčku a obdarovaný si tak může vyzkoušet surfování na umělých vlnách, létání ve vzduchovém tunelu, potápění, paragliding nebo třeba rafting.
Pokud jste si jisti, že obdarovaný má duši dobrodruha, tento typ dárku určitě ocení.

12

SUP Paddleboarding

Že jste ještě o tomto sportu neslyšeli? Paddleboard je pevné nebo nafukovací surfovací prkno, na kterém uživatel stojí a k pohybu vpřed na vodě využívá pádlo. SUP (stand up) paddle boarding tedy znamená pádlování na prkně vestoje.
V posledních letech jde o hodně populární vodní sport, především v letních měsících. Při výběru správného prkna to není nic složitého a zvládne to téměř kdokoliv. Výhodou je, že postačí jakákoli klidná vodní plocha, jako jsou nádrže, přehrady nebo jezera.
Samozřejmě i tento sport má pozitivní vliv na fyzickou kondici člověka, konkrétně pomáhá zlepšovat koordinaci pohybů, rovnováhu a zároveň posilujete svaly celého těla.
Paddleboard je skvělá volba pro všechny, kdo v letních měsících rádi tráví čas u vody.

23

Wakeboarding

Pokud vám paddleboarding přijde jako nuda a hledáte něco, co rozproudí adrenalin trochu více, porozhlédněte se po prkně s názvem wakeboard. Wakeboarding je adrenalinový vodní sport, který vznikl kombinací lyžovaní, snowboardingu a surfování.
Wakeboardista je tažen na laně lodí, člunem nebo vlekem a jízda dosahuje rychlosti okolo 30 kilometrů v hodině. Na vytvořených vlnách můžete zkoušet různé triky a skoky, čímž se wakeboard stává výbornou volbou pro sportovní nadšence, kteří neznají strach.

Pončo na vodní sporty

Pokud paddleboard ani wakeboard nepřichází v úvahu, darujte něco praktického – pončo na vodní sporty. Nemusíte nutně provozovat nějaký vodní sport, abyste pocítili výhody tohoto doplňku.

32

Nejdůležitějším parametrem ponča je schopnost absorbovat velké množství vody, tudíž jste rychle v suchu po jakékoli aktivitě ve vodě. Zároveň poskytuje teplo a chrání před sluncem.
Pončo přijde vhod, i pokud se chcete jen tak vyvalit do trávy a opalovat se, jednoduše si lehnete na něj. A když se převlékáte z plavek a v dosahu nejsou žádné kabinky na převlékání, pončo vyřeší také tento problém. S trochou šikovnosti se pod ním zvládnete i převléct.
Výše uvedený sortiment dárků pro vodní sporty bezpečně najdete na stránkách mysticstore.cz