Ready made společnost – podnikání za okamžik

Rozhodli jste se, že budete podnikat, ale bojíte se u založení firmy dlouhého vysedávání na úřadech a složitého zakládacího procesu? S přehledem můžeme říct, že to nemusí být vůbec potřeba.
Co musíte pro založení takové společnosti udělat? Cesta k lehkému získání společnosti je zcela legální a ušetří vám minimálně 3 týdny času.
Vaše první kroky musí, v případě založení společnosti s ručením omezeným, mířit na živnostenský úřad. Po vyřízení živnostenského oprávnění můžete podnikat jako OSVČ. Co ale musíte udělat dále, pokud chcete založit s.r.o. nebo a.s.?
Ať už se rozhodnete založit společnost sami nebo se společníky, musíte připravit společenskou smlouvu nebo listinu. Budete rovněž potřebovat vyhotovit notářský zápis. To ale není vše.

Obchodní rejstřík a základní kapitál

V další fázi musíte zažádat o zápis do obchodního rejstříku a složit základní kapitál. Chybět nesmí ani registrace k dani z příjmu právnických osob. Neopomínejte na aktivaci datové schránky.

ready-made-spolecnosti

Spousta kroků zabírajících minimálně 3 týdny, a vy si říkáte – nejde to udělat jednodušeji? Ano, dá. Řešením jsou tzv. ready made společnosti.

Výhody ready made společností

Ready made firmy jsou předzaložené firmy, které jsou již zapsány v obchodním rejstříku, včetně jména jednatele, názvu, sídla a s přiděleným IČ.
Už z názvu plyne, že takto připravená firma, ať už se jedná o formu ready made a.s. nebo ready made s.r.o., je připravena k prodeji. Nemusíte se ničeho bát. Firma je zřízená pouze za účelem prodeje a nevyvíjí žádnou obchodní činnost.
Prodej ready made společností je bezpečný. Další nespornou výhodou po úspoře času je složený základní kapitál. Jak to je ale s předmětem podnikání? Ten si můžete při zakoupení ready made firmy vybrat.

ready-made-firmy

Výhodou takto zakoupené společnosti je i možnost změnit u ready made firmy název či sídlo. Nemusíte, ale můžete. Firmě tak můžete dát název přesně podle toho, v čem chcete rozjet byznys. Myslete na to, že i název firmy je důležitý pro potencionální úspěšnost společnosti na trhu.
Vzhledem k tomu, že mají tyto firmy účetní historii (nepleťte si s obchodní činností), jsou vhodné pro získání úvěrů a grantů.
Ready made firmy se dají na českém trhu koupit od roku 2001. Prodej ready made společností se stal snadnou cestou k rychlejšímu rozjezdu. Odpadají administrativní úkony se založením, což v mnoha případech potencionální majitele firem odrazovalo.
Na začátku při rozjezdu na českém trhu nabízela ready made firmy pouze jediná společnost. V současné době si již můžete vybrat z velkého množství společností pohybujících se v tomto segmentu trhu. Roste tak konkurence a ceny jsou o něco nižší.

Proč koupit ready made společnost?

  • úspora času, už žádné dlouhé papírování při zakládání
  • vyřešen zápis v obchodním rejstříku (jméno jednatele, název, sídlo, IČO)
  • složený základní kapitál
  • účetní historie (věrohodnější pro obchodní partnery)
  • firmu můžete lehce přejmenovat, změnit sídlo a jednatele

Velký výběr připravených ready made s.r.o. společností najdete na www.parkerhill.cz. Pro ty, kteří mají individuální představy o své nové firmě lze zajistit s.r.o. či jinou právní formu přímo na klíč.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup