Pro jakou věkovou skupinu je určena hračka Mašinka Tomáš na baterie?


Snad každé dítě má nějakou oblíbenou pohádku. Dříve jim je vyprávěli rodiče či jiní příbuzní, dnes tuto úlohu převzala televize. Můžeme se dohadovat, zda je to dobře, či nikoliv, faktem však je, že tomu tak je.

Je pak samozřejmě pochopitelné, že na tomto trendu chtějí kapitalizovat i výrobci a prodejci. Koneckonců, děti patří k nejlepším zákazníkům (prostřednictvím svých rodičů, samozřejmě), neboť jsou snadno manipulovatelné.

ksiltovka1

I proto najdeme v regálech plno zboží s tématikou oblíbených dětských postaviček, ať už se jedná o hračky, nádobí, kelímky či zubní pasty. Děti tyto věci totiž kupují, a to ve velkém množství, a to bez ohledu na to, jak jsou kvalitní.

Jednou z těchto hraček je pak i vláček Mašinka Tomáš na baterie Mašinka Tomáš. Ten je vytvořen na motivy stejnojmenného britského seriálu pro nejmenší. To ovšem přináší otázku – pro koho je tento produkt vlastně určen, či spíše pro jakou věkovou kategorii?

vlak1

Je potřeba si uvědomit, že malé děti pozornost dlouho neudrží. Pokud si mají s něčím hrát delší dobu, je nutné, aby s danou věcí mohly manipulovat, či aby neustále předváděla něco nového. A to, přiznejme si, u těchto vláčků nebývá. Přeci jen, i starší děti mají poněkud problém vydržet pozorovat delší dobu vláček, jak jezdí po kolejích kolem dokola.

Naštěstí i zde existuje řešení. Je totiž možné udělat zábavu ze stavby kolejí. Stačí přinést nějaké stavebnicové kostky či jen krabice, panáčky, a už můžeme postavit například vesnice, nádraží a podobně. Pak už si můžeme hrát na to, že tudy vlak projíždí, a dělat například hlasatele.

Samozřejmě je jasné, že na tento typ je potřeba poněkud starší dítě, aby tuto hru plně docenilo. Je tedy potřeba s tím počítat, a náročnost, délku i typ hry přizpůsobit věku i schopnostem našeho dítěte. Jen tak se bude skutečně bavit. A to je, přiznejme si, přeci jen to nejdůležitější.