Podmínky zásobování lékáren

Zásobování lékáren je velmi důležité, protože jen díky tomu máme v lékárnách dostatek léků a dalšího zdravotnického materiálu, který nutně potřebujeme. Zásobování lékáren je taky velmi zodpovědná práce, protože se jedná o léky a další materiál tomu podobný, který je opravdu dobře a pečlivě kontrolován úřady. Léky se dají totiž lehce zneužít, takže procházejí dlouhou kontrolou a to nadvakrát. První kontrola nastává při naskladnění do dodávky. Tam musí podle dokumentů a dalších papírů skvěle sedět. Nesmí chybět ani krabička nebo lahvička léků. Jednoduše musí všechno sedět. A při přepravě léků, až se přijede na místo určení, tak se zase vše dělá znovu. Probíhá další kontrola léků, zda všechno sedí tak jak má a jestli je podle dokumentů správný počet výrobků. Víte, nesmí chybět ani krabička, to nepřipadá v úvahu. Navíc i celé auto, vlastně dodávka, je pečlivě tomu určená.

Zdravotnický materiál se musí převážet pečlivě

V dodávce nesmí být nikdy přetopeno, je tak vždy daná a stálá teplota, aby se léky neponičily a neztratily tak svou účinnost. Znám jeden případ, kdy můj známý převážel léky a zásoboval lékárny. Tehdy jel sám. Měl u toho puštěnou dost nahlas hudbu, a tak neslyšel mobilní telefon, že mu volal šéf. A to byl právě ten problém.

Léky se musí dobře skladovat

Jeho šéf zjistil, že bohužel jeho dodávka neodpovídá požadavkům na přepravu léků. Bohužel se stal omyl a dodávka měla být už dávno vyřazená z provozu. Měla pak už jen sloužit jako náhradní auto, ovšem už ne nikdy ne přepravu léků. Z tohoto případu měl známý velký problém, protože se musely léky opět znovu zkontrolovat a vznikla tak velká škoda. Léky byly sice dodány ještě ten den, ovšem s pětihodinovým zpožděním, což je u léků dost velký problém. Někdo potřebuje své léky včas a může na tom záviset mnoho faktorů. Takže je opravdu lepší řídit se dle předpisů a zapomenout na hlasitou hudbu. A pokud vás téma zajímá, koukněte na náš web.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup