Kdy je nutná odborná oprava bazénového čerpadla

Léto se stále častěji stává synonymem pro bazén, ať už o ten veřejný či soukromý na zahradě. A není divu, jedná se o jeden z nejlepších způsobů, jak přežít vlny veder, které sebou toto roční období nevyhnutelně přináší. Zde je však nutné poznamenat, že pokud chceme mít čistou vodu po celou sezónu, pak samotný bazén nestačí. Potřebujeme i doplňkové vybavení, jako je filtrační zařízení, síťka či například chlor. Jedním z těch důležitějších je pak čerpadlo. To slouží k tomu, aby byla voda z bazénu nasáta a odvedena, nejčastěji do filtračního zařízení. Zde se zbaví nečistot a je vrácena zpět. Avšak stejně jako kterékoliv jiné zařízení, ani čerpadlo není nezničitelné.

čistá voda v bazénu

Může se tak stát, že se časem začne chovat poněkud nevypočitatelně. V takovém případě často přemýšlíme, zda je již nutná profesionální oprava bazénového čerpadla, nebo zda nejde o nic, co bychom nespravili sami. To bývá ten častější příklad, zejména u některých mužů, kteří si potřebují dokázat, že zvládnou naprosto vše. Přesto bychom ještě předtím, než se do něčeho takového pustíme, měli zvážit několik drobných, avšak velmi důležitých detailů. Tím prvním je závažnost poruchy. Jak moc ovlivňuje chod ostatních systémů? To je důležité zvláště proto, že čerpadla bývají obvykle napojena na filtrační zařízení. Pak je zde otázka bezpečnosti – neprobleskuje někde elektřina, nebo není zde viditelné poškození elektronických rozvodů. S tím si totiž rozhodně není radno zahrávat.

klasické malé čerpadlo

S tím souvisí i to, zda dokážeme přesně odhalit místo a typ poškození a zda máme potřebné znalosti a vybavení, abychom mohli opravu uskutečnit. Zde je však nutné nepřeceňovat své schopnosti, neboť by se nám to mohlo ošklivě vymstít. V neposlední řadě je zde pak otázka, zda je čerpadlo dosud v záruce. Ta obvykle trvá dva roky, avšak některé firmy nabízí mnohem delší lhůtu. Proto je vždy nutné uchovat záruční list. Podle toho všeho se pak můžeme rozhodnout, zda svěříme opravu odborníkovi nebo se do ní pustíme sami. Jen pamatujme, že opatrnost a obezřetnost se zde rozhodně vyplatí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup