Takže, máte klíčky, a co teď?

Určitě jste neodolali a pořídili jste si semínka, abyste si doma mohli klíčky fazole mungo https://www.nakliceno.cz/mungo/ vypěstovat sami. Dejme tomu, že jste učinili úspěšně vše, co jste měli a nyní máte vaši sklizeň před sebou https://www.novinky.cz/muzi/459092-pokrok-nebo-svatokradez-italy-rozdeluje-kava-s-sebou.html v nějaké misce nebo na talíři a kladete si otázku, co vlastně teď? Máte to nějak vařit nebo to jenom sypete? Přesně proto jsme si pro vás připravili několik receptů, kde můžete klíčky mungo použít.
 nádobky s klíčícími rostlinkami na stole s talíři
1)      Kuřecí směs s klíčky
Tady budeme klíčky vařit. Nejdříve si samozřejmě připravíme maso na směs, řízneme vše na malé kousky a pěkně orestujeme. Můžeme přidat chilli a sójovou omáčku, kdo nemá rád pálivé, učiní změny nutné. Můžeme přidat nějakou tu papriku nebo mrkev či nějakou další zeleninu, osolíme a potom vše zalijeme vodou tak, aby začala vznikat ona omáčka pro směs. Vyjmeme klíčky z nálevu a šup tam s nimi. Můžete přidat nějaké zahušťovadlo nebo to můžete nechat tak, to je na vás. Klíčky povařte tak dvě či tři minutky. Ke směsi můžeme podat rýži či nějaký opečený brambor a je to.
 
2)      Omeleta s klíčky
Pokud jste milovníci omelet či vaječiny, nepohrdnete ani tímto. Vše budeme dělat na pórku, takže orestujeme nejdříve pórek, hodíme tam mungo klíčky a na jednu minutu je trošku orestujeme. Vajíčka přimícháme, dáme trochu soli a pepře a třeba i nějaké to koření a necháme z toho udělat onu pověstnou omeletu. Omeletu klidně můžeme přeložit na půl a vyplnit, třeba salátem, zeleninou nebo i klobáskou či šunkou. Posypeme pro pocit a je to, třeba nějakou petrželkou nebo čímkoliv máte zrovna po ruce.
 meloun obklopený klíčky nejrůznějších rostlin
A tady máte hned dva super recepty, které můžete vyzkoušet spolu s klíčky mungo. Oba dva jsou velice snadné a nepotřebujete nic extra, kromě těch vašich vyklíčených mungo. A nemusíte být ani mistři kuchaři, abyste měli zdravou snídani večeři anebo plnohodnotný oběd.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup