Škola krásně nalíčených rtů

Asi nic nepodtrhne krásu ženy tak jako dokonale výrazně nalíčené rty. Pokud to se rtěnkou umíte, můžete naprosto změnit váš celkový vzhled. Navíc výrazně nalíčené rty jsou aktuálně hodně v kurzu a nosí se všechny odstíny. Takže si vybere opravdu každý. Aby ale výsledek byl co nejlepší a nevypadali jste spíše směšně než sexy, je potřeba znát pár základních pravidel, jak správně postupovat při výběru a nanášení rtěnky. Poté co se naučíte rtěnku správně používat, můžete se těšit na svůdný vzhled a určitě se za vámi každý otočí. Rty totiž dokážou připoutat více pozornosti než byste možná řekli. Naučte se jak na to a buďte připravená zazářit.

dvě rtěnky

Výběr rtěnky

Rtěnku vždy vybírejte podle typu vaší pleti. Například nejoblíbenější barva červená, na rtech sice sluší každému, ale musí být zvolen správný odstín červené. Vždy pamatujte na to, že světlému typu pleti budou slušet spíše světlejší barevné odstíny a tmavému typu zase odstíny tmavé a výraznější. Pokud vybíráte rtěnku a máte světlou pokožku, vždy sáhněte po barvách tělových, růžových odstínech. Vypadat bude krásně i letos velmi moderní korálová barva a všechny broskvové tóny. Pro ženy tmavšího typu pleti se hodí výraznější barvy, klidně můžete sáhnout po fialových odstínech, čokoládové barvě i tmavě sytě rudé. Pokud je vaše pleť neutrální a tak nějak někde mezi volte růžové odstíny nebo rtěnky s oranžovými odstíny. Zkrátka taky takový neutrál. Pokud žena ale rtěnku umí nosit, není špatné, když se občas odváže. I ženě se světlým typem pleti totiž může slušet rudá rtěnka. Jen by určitě měla být matná, správně nanesená a líčení oči by měli být nalíčeny velmi jemně.
žena s rtěnkou

Jak rtěnku správně nanášet

Zvláště u tmavých a výrazných odstínů jde na rtech vidět každá nedokonalost. Rty by tak měli být naprosto vyživené a rozhodně by neměly být popraskané. Rty tak pravidelně ošetřujte vyživujícím balzámem na rty a před nanesením můžete klidně zkusit peeling nebo rty přejet zubním kartáčkem. Rychle se tak zbavíte suché kůžičky. Pak už můžete v klidu začít nanášet rtěnku. Nejlepší je začít konturovací tužkou, která by měla být v odstínu stejném nebo podobném jako samotná rtěnka. Až orámujete rty, postupujte pomalu a opatrně, můžete nanést samotnou rtěnku. Vrstvu opakujte alespoň pětkrát, aby byla na rtech pořádná vrstva a barva déle vydržela. Případné nedokonalosti vylaďte špejlí do uší, aby nikde nic nepřečuhovalo a rty vypadali dokonalé a barva byla co nejpřesněji nanesená. Nakonec nikdy nezapomeňte rty obtisknout do papírového kapesníku, aby se barva nelepila na zuby a nezanechávala obtisky například na skleničce. Poté rty jemně a opatrně přepudrujte obyčejným pudrem. Tím se barva zafixuje a vydrží vám tak i několik hodin stále krásná a sytá, jako když jste ji nanesli poprvé.Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Posted in Nezařazené