Repasované herní počítače nerovná se nízký výkon

Repasovaný počítač může být dobrou alternativou také pro hráče. Kde tkví hlavní výhody těchto zařízení a na co je potřeba při nákupu dbát?

Co je repasovaný počítač

Repasovaná technika většinou zahrnuje, vztaženo na PC, zařízení vyšších modelových řad. Často se může jednat například o byznys notebooky či kancelářské sestavy.
Ty už byly nějakou dobu používány ve firmách, typicky například v bankovním sektoru. Většinou se odepisují v intervalu dvou až tří let. Může se jednat také o nevyprodané skladové zásoby, předváděcí kusy nebo zařízení, která byla vystavena.
Tato technika se proto vyřadí a posléze se dostanou do společnosti, která tyto přístroje vykupuje a doslova jim „vdechne nový život“. Nechá je vyčistit a servisuje je, aby je mohla dále prodat koncovému spotřebiteli.

stolni-pc

Taková zařízení nabízejí lepší hardware i odolnější konstrukci. Zásadní výhoda je především v pořizovací ceně. Za znatelně nižší cenu např. až o 70 % levněji, získáváte počítač s velmi dobrými parametry. To, že je použitý, vás přitom nijak zneklidňovat nemusí.
Vzhledem k důkladnému servisu lze říct, že zaznamenat můžete pouze kosmetické vady, které ale použitelnosti zařízení nikterak neubírají (drobné škrábance atd.). Jestliže je zboží kvalitativně horší, bude adekvátně označeno a vy jako kupující jste s tím předem srozuměni.
Spotřebitel je navíc chráněn záruční lhůtou, ze zákona roční, v některých případech ale až dvouletou.

Co by měl splnit počítač na hry

U herního PC zjednodušeně platí, že čím lepší parametry, tím lépe. Počítač je pak schopen zvládnout i náročné herní tituly při vysokých detailech.
Nejdůležitějším prvkem každé sestavy, bez které by herní počítač nemohl být herním počítačem, je bezesporu grafická karta. Z pohledu výkonu v současné době příliš nezáleží na tom, zda sáhnete po značce NVIDIA nebo AMD. Podstatné rozdíly však mezi jednotlivými čipy mohou vyvstat u provozních vlastností, tj. zejména u zahřívání a hlučnosti.
Neméně důležité jsou však i ostatní komponenty: kvalitní procesor společně s dostatkem paměti a rychlý disk, nejlépe typu SSD.

herni-pc4

Repas jako herní počítač ano nebo ne?

Pro většinu uživatelů, pro které je prioritou mít PC na běžné úkony jako surfování na internetu a zároveň si chtějí příležitostně zahrát i hru, lze nákup repasovaného počítače doporučit.
Výkon zařízení bude dostačující a zvládne i některé nové herní tituly.
U stolního počítače navíc platí, že jej po hardwarové stránce lze poměrně jednoduše upgradovat a výkonu tak do budoucna „pomoci“. Počítačoví odborníci proto dávají k dobru radu: Na hraní s notebookem raději rovnou zapomeňte.
Samozřejmě však platí, že použitý počítač je v porovnání s nejnovějšími (a nejdražšími) modely současného trhu už do určité míry zastaralý. Nejnovější hry na něm tak často nemusíte spustit vůbec nebo si je nevychutnáte v optimální kvalitě.