Místa, která musí navštívit každý milovník historie

Lákají vás historická místa a zajímáte se o dějiny naší země? Pak byste určitě měli navštívit tyhle zajímavá místa, která ukazují, co všechno se během dlouhé historie našeho státu událo na našem území a co všechno ovlivnilo naše dějiny. Zajímavé tipy na výlet, který vás bude bavit a něco nového se i dozvíte. Udělejte si letos v létě cestu, na tyhle místa – určitě nebudete litovat.
·         Památník Lidice: místo plné hrůzných důkazů o tom jak uměli být lidé krutí. Navštivte místo, na kterém se každý chvíli zastaví a donutí se přemýšlet nad životem i zrůdnostmi války. Součástí památníku je i muzeum, kde se seznámíte s detaily událostí, které se tu odehráli. Projít se můžete po místech, kde dříve stály domy a žili tu lidé spokojeným a šťastným životem až do doby kdy tu Němci provedli jednu ze svých nespočetných ničivých hrůz.
·         Památník Terezín: u 2. světové války ještě zůstaneme, protože koho tohle téma zajímá, neměl by vynechat prohlídku Malé pevnosti v Terezíně i zdejšího Ghetta. Jediná instituce svého druhu na území České republiky, kde Němci ukázali, co jsou zač. Ghetto bylo jakousi přestupnou stanicí a odtud byli vězni posíláni dále do koncentračních táborů. Posláním památníku je uchovat vzpomínku na oběti rasové a politické perzekuce v letech nacistické okupace Evropy.
katedrála svatého víta
·         Katedrála svatého Víta: je to nejvýznamnější památka a dominanta Pražského hradu. Žádná návštěva Prahy se neobejde bez prohlídky tohoto úchvatného římskokatolického kostelu. Ke katedrále patří i další významné památky – kaple sv. Václava, mozaika Posledního soudu, portréty na triforiu.
historické centrum Prahy
·         Staroměstská radnice s Orlojem: v procházce Prahou nesmí žádný turista vynechat ani prohlídku Staroměstské radnice s Orlojem. Zřízena byla už v roce 1338 a sloužila jako sídlo správy Starého Města pražského. Historická radnice je tvořena dohromady pěti středověkými domy a její nároží zdobí památný orloj, na který se k nám jezdí dívat turisté z celého světa.
Udělejte si letos v létě zajímavou cestu po historických krásách naší země.

Posted in Nezařazené